Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 06.10.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

лептоспіроз   Профілактика лептоспірозу

  За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), лептоспіроз належить до найпоширеніших природно-осередкових захворювань у всьому світі, характеризується тяжким перебігом та високим відсотком летальності. Проблема лептоспірозу в Україні набуває все більшого значення. За останні роки простежується тенденція до збільшення рівня захворюваності. Щороку вона реєструється на всіх адміністративних територіях України.

  Що таке лептоспіроз?

  Гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, яка перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, геморагічним синдромом.

  Як можна заразитися лептоспірозом?

  Хвора людина не становить небезпеки зараження інших людей. Пряма передача інфекції від людини можлива тільки в разі вродженої інфекції та вигодовуванні дитини грудним молоком. Зазвичай люди заражаються лептоспірозом при купанні, рибальстві, особливо літньому, споживанні зараженої лептоспірами води, харчових продуктів, особливо тих, що зберігаються в погребах, під час догляду за хворими тваринами. Вхідними воротами в організмі людини для лептоспір є ушкоджена шкіра (подряпини, тріщини) та слизові. Лептоспіри проникають в організм людини через слизові оболонки травного тракту, а також кон’юнктиву та пошкоджену шкіру, з кров’ю розносяться по всьому організму.

  Лептоспіри стійкі до впливу низьких температур (добре зберігаються в замороженому стані), довго живуть у воді, проте дуже чутливі до висушування, сонячних променів, високої температури, кислот і препаратів хлору. Інкубаційний період становить у середньому 6-14 днів.

  Симптоми лептоспірозу:

  • висока температура;
  • головний біль;
  • озноб;
  • біль у м’язах;
  • блювання та діарея;
  • жовтяниця;
  • почервоніння очей;
  • висипання;
  • біль у животі (може симулювати картину гострого хірургічного захворювання);
  • можливі збудження, марення, непритомний стан.

  Людина може захворіти у період від 2 днів до 4 тижнів після зараження. Хвороба зазвичай починається різко з лихоманки та інших симптомів. Лептоспіроз може перетікати з першої фази з вищезазначеними симптомами до другої — більш важкої, яка може призвести до ураження нирок, печінки або менінгіту. У разі несвоєчасного звернення по медичну допомогу недуга може призвести до смерті.

  Як уникнути лептоспірозу?

  Систематичні та своєчасні дератизаційні заходи, зокрема проведення одномоментної суцільної дератизації, сприяють зниженню епідемічної активності осередків. До важливих профілактичних заходів, у першу чергу, належить захист харчових продуктів від забруднення екскрементами хворих тварин.

  Щоб уникнути захворювання на лептоспіроз потрібно дотримуватись таких нескладних та водночас необхідних правил:

  • уникайте потенційно заражених водойм та риболовлі в них, особливо зі стоячою водою;
  • вакцинуйте домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу;
  • знищуйте гризунів у особистих помешканнях;
  • категорично не можна вживати в їжу фрукти і овочі, вимиті у річці чи ставку, навіть якщо вам здається, що вода прозора та чиста.

  Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із потенційно зараженою водою — зверніться до лікаря. При підозрі на лептоспіроз лікування необхідно розпочати якнайшвидше, адже захворювання швидко прогресує.

  Пам’ятайте, що захворюванню легше запобігти, ніж лікувати!
  Будьте здорові, бережіть себе і своїх рідних

  Вінницьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області

 

 

Органи влади