Погребищенська міська рада
Офіційний веб-сайт
Сьогодні у нас: 06.10.2024 року
pogreb_miskrada@ukr.net
+380 (4346) 21463

  Інформація про підсумки 2023-2024 навчального року та стан підготовки закладів освіти до роботи в новому навчальному році

  Освіта була і надалі залишається найвищим пріоритетом, основою для розвитку особистості, суспільства та держави.

  Розвиток дошкільної та загальної середньої освіти залишається одним із напрямів державної політики у галузі освіти, молоді та спорту.

  Відповідно до законодавства України в галузі освіти,

Положення про відділ освіти Погребищенської міської ради, посадових інструкцій, відділ освіти спрямовує роботу на реалізацію державної освітньої політики на території громади, організацію якісного освітнього процесу та забезпечення належних умов для функціонування закладів освіти Погребищенської міської територіальної громади.

  У 2023- 2024 навчальному році у всіх закладах загальної середньої освіти в базовій школі (5-7 класах) продовжено реалізацію Концепції «Нова українська школа».

  В умовах війни перед директорами закладів освіти громадами стоїть завдання зробити освітній процес безпечним, не втративши якості. З цією метою на початку серпня 2023 року відділом освіти здійснено моніторинг захисних споруд цивільного захисту.

  Освітній процес 2023-2024 н.р. в закладах здійснювався переважно в очній формі, з використанням технологій дистанційного навчання.

  ЯКІСНА ТА ДОСТУПНА ДОШКІЛЬНА ОСВІТА В УМОВАХ ВІЙНИ

  Освітній процес в закладах дошкільної освіти (ЗДО) будується у відповідності до програмно-методичного забезпечення та представляє єдиний комплекс освітніх компонентів для набуття вихованцями компетентностей, визначених Базовим компонентом дошкільної освіти, чинними освітніми комплексними програмами, рекомендованими Міністерством освіти і науки України.

  В закладах дошкільної освіти Погребищенської громади використовуються навчальні програми, які відповідають Переліку навчальних видань, рекомендованих Міністерством освіти і науки України для використання в дошкільних навчальних закладах.

  Попри запровадження воєнного стану в Україні розвиток дошкільної освіти залишається одним із пріоритетних напрямків роботи галузі.

  Дошкільна освіта в сучасних умовах потребує трансформації саме через організацію освітньої діяльності закладів дошкільної освіти.

  У 2023/2024 навчальному році увага педагогів закладів дошкільної освіти Погребищенської міської ради була зосереджена на створенні сучасного універсального дизайну освітнього простору шляхом дотримання безпечних, комфортних умов організації освітньої діяльності, здійсненні психологічного супроводу всіх учасників освітнього процесу, формуванні соціально-громадянської компетентності дітей дошкільного віку та забезпеченні варіативної організації освітнього процесу в дошкільному закладі з використанням дистанційної форми здобуття освіти в активній взаємодії, співпраці з батьками дошкільників.

  У 2023/2024 навчальному році робота відділу освіти Погребищенської міської ради була спрямована на збереження мережі закладів дошкільної освіти та забезпечення освітніх послуг для дітей дошкільного віку в умовах воєнного стану.

  На території Погребищенської міської ради функціонує 15 закладів дошкільної освіти: 14 самостійних одиниць та 1 у структурі закладу загальної середньої освіти – «Малинківська філія з дошкільним відділенням Погребищенського ліцею № 1».

  Дошкільну освіту здобували 558 вихованців віком від 2 до 6 (7) років. На базі закладів та структурного підрозділу дошкільної освіти функціонують 33 групи. Освітню роботу з дітьми дошкільного віку здійснюють 75 педагогічних працівників та 100 працівники обслуговуючого персоналу.

  При здійсненні щорічного обліку дитячого населення відстежується тенденція щодо зменшення чисельності народжених та збільшення кількості мігрованих дітей разом з батьками.

  Із числа вихованців дошкільну освіту у закладах здобувають 34 внутрішньо переміщених дитини.

  10 жовтня 2023 р. в закладах освіти Погребищенської міської ради до Дня ментального здоров’я були організовані і проведені: виховні години, тренінги, акції «Колекція теплих слів», «Мішечок гарного настрою»; руханки, танцювальні флешмоби, психологічна гра «Веселки настрою».

  Протягом жовтня-листопада 2023р. за ініціативи відділу освіти Погребищенської міської ради, підтримки ЦПРПП та з метою обміну досвідом роботи пройшов методичний квест «Сучасні підходи до створення освітнього процесу в ЗДО». Педагогічні колективи ЗДО територіальної громади ділилися досвідом впровадження сучасних прийомів, форм та методів національно-патріотичного виховання ( КЗ «Мончинський ЗДО», КЗ «Плисківський ЗДО «Сонечко», КЗ «Сніжнянський ЗДО «Чомучки», КЗ «Андрушівський ЗДО «Сонечко»), народознавства (КЗ «Павлівський ЗДО «Дзвіночок», КЗ «Старостинецький ЗДО «Дзвіночок»), розвитку зв’язного мовлення (КЗ «Черемошненський ЗДО «Чомучки», КЗ «Новофастівський ЗДО»), сталого розвитку(КЗ «Гопчицький ЗДО»), фізкультурно-оздоровчої роботи (КЗ «Дзюньківський ЗДО «Сонечко»), роботи з батьками (КЗ «Спичинецький ЗДО «Калинка»). Директори ЗДО побували на ранковій гімнастиці та ранковому колі в КЗ «Погребищенський ЗДО № 1 «Казка», переймали досвід роботи по впровадженню внутрішньої системи якості освіти в освітній процес у КЗ «Погребищенський ЗДО № 3 «Дивосвіт».

  В умовах реалізації Концепції Нової української школи упродовж листопада 2023 року відділом освіти організовано проведення проєкту «Обмін досвідом – шлях до удосконалення» серед закладів освіти. Мета заходу – обмін досвідом по створенню безпечного середовища; створення освітнього процесу з використанням сучасних технологій, самореалізації та професійного зростання педагогів тощо. Керівники закладів освіти отримали надзвичайно багато корисної інформації, а також обмін досвідом від спілкування з колегами-однодумцями. Такі результати проєкту було визначено анкетуванням учасників даного заходу. Кожен керівник закладу освіти отримав позитивні враження від зустрічей, переконався, що освіта завжди відкрита для плідної праці з колегами.

  В закладах освіти Погребищенської міської ради у період з 25 листопада по 10 грудня відбулася щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», основне завдання якої – привернути увагу до двох актуальних проблем – запобігання та протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ і громадських організацій задля об’єднання зусиль заради захисту прав людини.

  13 лютого 2024р. на базі комунального закладу «Погребищенський ліцей №1» відбулося засідання колегії на тему «Партнерська взаємодія між Погребищенським інклюзивно-ресурсним центром, батьками та закладами освіти Погребищенської громади». Участь у заході взяли працівники відділу освіти, інклюзивно-ресурсного центру, центру професійного розвитку педагогічних працівників, директори закладів освіти Погребищенської територіальної громади.

  21 травня 2024р. на базі КЗ «Погребищенський заклад дошкільної освіти загального розвитку (ясла-садок) № 3 «Дивосвіт» Погребищенської міської ради Вінницького району Вінницької області» відбулося засідання спільноти вихователів ЗДО на тему: «Сучасні методи розвитку творчого мислення та здібностей дошкільників».

  28 травня на базі КЗ «Погребищенський ліцей №1» відбулася колегія на тему: «Про роботу з обдарованими дітьми в закладах освіти Погребищенської територіальної громади», участь в якій взяли керівники закладів освіти. Обдаровані діти – це цвіт нації України. Майбутнє нації, як відомо визначають найталановитіші її представники. У закладах освіти Погребищенської громади проводиться відповідна робота по виявленню обдарованих та талановитих дітей, розвитку їх інтелектуальних та творчих здібностей.

  Протягом 2023-2024 навчального року всі заклади освіти стали учасниками різноманітних виставок-ярмарок, в яких взяли участь батьки, діти та працівники закладів. Частина зібраних коштів була перерахована на виготовлення дронів, ремонт автівок, частина – на придбання речей, продуктів харчування, які відправили на фронт бійцям. Для підняття настрою захисникам діти власноруч виготовляли листівки-побажання, які відправляли разом з посилками.

  ЗАГАЛЬНА СЕРЕДНЯ ОСВІТА

  У 2023-2024 навчальному році на території Погребищенської міської територіальної громади функціонували 16 закладів загальної середньої освіти, з них: 10-ліцеїв, 6-гімназій та 3 філії – «Павлівська філія Погребищенського ліцею №1», «Черемошненська філія з дошкільним відділенням Погребищенського ліцею №1», «Малинківська філія з дошкільним відділенням Погребищенського ліцею №1», в яких навчалося 2402 здобувачі освіти.

  Для 21 учня з особливими освітніми потребами було організоване інклюзивне навчання.

  У 2023-2024 навчальному році заклади загальної середньої освіти закінчили:

  4 клас - 236 учнів, для яких було замовлено документи про закінчення початкової освіти;

  9 клас – 277 учень, з них: свідоцтво про здобуття базової середньої освіти звичайного зразка – 262 учні, свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою – 15 учнів.

  11 клас - 146 учнів, з них: отримали свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти звичайного зразка – 132 учні, свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою (Золота медаль) – 13 учнів та свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою (Срібна медаль) – 1 учень.

  В 2023-2024 навчальному році під час складання національного мультипредметного тесту учень «Погребищенського ліцею № 1» показав високий результат набравши 200 балів з англійської мови. Освітній процес забезпечують 345 вчителів. Із них: 148 педагогів – спеціалісти вищої категорії; 120 педагогів – спеціалісти І кваліфікаційної категорії; 32 педагогів – спеціалісти ІІ кваліфікаційної категорії; 26 педагогів з кваліфікаційною категорією «спеціаліст». 9 педагогів мають педагогічне звання «учитель-методист», а 58 педагогів – «старший учитель».

  ВИХОВНА РОБОТА

  Упродовж року виховна робота в закладах освіти громади була спрямована на реалізацію Державних, регіональних програм та стратегій.

  Протягом року разом з Центром професійного розвитку педагогічних працівників здійснювалось консультування заступників директорів з виховної роботи, класних керівників, педагогів-організаторів з питань професійного розвитку, в тому числі щодо:

  • підвищення кваліфікації;
  • проєктування розвитку та психолого-педагогічного супроводу обдарованої особистості;
  • попередження булінгу;
  • гармонізація психологічного здоров’я учасників освітнього процесу в умовах дистанційного навчання;
  • самоаналізу педагогічних працівників власної діяльності; -академічної доброчесності.

  Відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Концепцію Нової української школи, Концепцію національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025р., Стратегії національно-патріотичного виховання на 2020-2025рр., виховання є невід’ємною складовою освітнього процесу, який охоплює всі сфери шкільного життя. А в жорстоких реаліях воєнного стану в Україні перед освітянами стоїть надважливе завдання щодо захисту прав та свобод здобувачів освіти, оволодіння ними універсальними цінностями та моделями поведінки, які складають основу світової культури. Тому особлива роль в організації виховної діяльності в закладах освіти є об’єднання зусиль педагогічних спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки.

  Особлива роль в організації виховної діяльності в закладах освіти належить заступникам директорів з виховної роботи, класним керівникам, педагогам організаторам, шкільним психологам, соціальним педагогам.

  Найважливішими напрямками виховної роботи в закладах освіти сьогодні є національно-патріотичне виховання, психологічна та емоційна підтримка учнів, навчання правил поведінки в умовах воєнного стану, розвиток в дітей критичного мислення та медіаграмотності.

  Національно-патріотичне виховання проходить червоною стрічкою через всю систему виховних заходів у закладах освіти громади.

  Місячники, декадники патріотичного виховання, участь у Всеукраїнській військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), участь в Форумі патріотичних справ «Ми –Українці!», конкурсах, акціях, проєктах, фестивалях стали традиційними в кожному закладі.

  Щороку заклади освіти беруть участь у Всеукраїнській грі «Сокіл» («Джура»). І у цьому році 12 роїв закладів освіти брали участь в міському етапі гри. Рій «Я сам собі країна» другий рік в обласному етапі гри зайняв І місце і буде представляти нашу область на Всеукраїнському рівні.

  Ми живемо в умовах потужної інформаційної боротьби. Наше завдання - критично сприймати будь-яку інформацію, що надходить. На годинах спілкування класні керівники вчать учнів протидіяти маніпулятивним впливам, вчать учнів розрізняти маніпуляції, усвідомлювати їхні наслідки, ефективно протистояти їм.

  Заклади освіти громади протягом року брали велику участь у волонтерській діяльності, про що вони звітували на сторінці «Сторінка волонтера» Вінницької академії безперервної освіти. Плели маскувальні сітки, виготовляли окопні свічки, долучились до пошиття устілок для взуття військовим. Брали участь в благодійних акціях «Зігрій солдата», «Подарунок для солдата», «З вірою у ЗСУ».

  Педагогічними колективами закладів освіти проведено ряд виховних заходів, присвячених до Дня пам’яті жертв Голодомору, Дня пам’яті захисників України, вшановуються військовослужбовці і учасники добровольчих формувань, які загинули, відстоюючи незалежність України, до Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у другій світовій війні, 4 червня, у нашій країні День вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Заклади освіти брали участь у Всеукраїнській акції «Голоси дітей», оформивши янголяток та дзвіночки.

  З метою підвищення рівня професійних компетентностей класних керівників у вересні місяці в онлайн форматі був проведений методичний івент «Як створити в класі комфортне середовище для кожного учня». На базі Погребищенського ліцею №2 проведений семінар-практикум для класних керівників «Тимбілдинг-як важливий ресурс класного керівника у згуртуванні колективу». У своїх виступах та відеопрезентаціях класні керівники з здобувачами освіти розкрили виховний потенціал учнівського самоврядування, здобувачів освіти в освітньому середовищі.

  Навчити здобувачів освіти зберігати і зміцнювати своє здоров’я-одне з важливих завдань Нової української школи. Для класних керівників проведений методичний івент «Артмайстерня: збереження ментального здоров’я під час війни». Питання співпраці школи та батьків у напрямку популяризації здорового способу життя обговорено під час проведення круглого столу на тему « Просвіта батьків: методи позитивного виховання і налагодження ефективного співробітництва з дітьми».

  Для здобувачів освіти, шкільних психологів, педагогів-організаторів проведений круглий стіл «Насильство та булінг в закладах освіти: запобігання та протидія». Присутніх ознайомлено з нормативно-правовою базою щодо протидії насильства та булінгу.

  У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» в учнівських об’єднаннях закладів освіти були проведені тематичні виховні години спілкування, круглі столи, тренінги. Вихованці закладів освіти долучилися до виготовлення вітальних листівок, янголят, оберегів, які були передані дітям, позбавленим батьківського піклування.

  Протягом року працював клуб класних керівників «Сузір’я», на якому обговорювалися питання компетентнісного підходу до виховання, виховання підростаючого покоління на загальнолюдських цінностях, впровадження нових технологій виховання.

  Чільне місце в роботі класних керівників займає профорієнтаційна робота. Сучасне профорієнтування це допомогти учням у правильності вибору професії, які грунтуються на стратегії успіху: хочу, можу, потрібно. З даного питання в онлайн форматі був проведений методичний івент. У закладах освіти зі здобувачами освіти проведені моніторингові дослідження щодо правильності вибору професій, тренінги , круглі столи.

  Відповідно до ст.28 та 70 Закону України «Про освіту» в закладах освіти функціонують органи учнівського самоврядування, діяльність яких спрямована на створення сприятливих умов повноцінного становлення особистості, залучення учнів до участі в державно-громадському управлінні закладом.

  У закладах освіти здійснюється педагогічний контроль за дотриманням учнями статуту і правил внутрішнього розпорядку школи, що регламентують організацію освітнього процесу.

  ОБДАРОВАНІ ДІТИ

  З метою пошуку, підтримки, обдарованої молоді, створення умов для її розвитку та позитивної мотивації до навчання, серед учнів закладів освіти громади проводяться учнівські олімпіади, турніри, конкурси та інші інтелектуальні змагання.

  У жовтні-листопаді 2023 року проведено І та ІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад із 11 навчальних дисциплін.

  ІІ етап Всеукраїнських учнівських олімпіад проводився між учнями 6 -11 класів закладів загальної середньої освіти Погребищенської ТГ. Учасникам ІІ етапу олімпіад було запропоновано різнопланові за змістом та обсягом завдання, що вимагали від них високого рівня компетентності з предмету, логічного мислення, вміння аналізувати, узагальнювати набуті знання.

  Серед учнів – учасників за результатами ІІ етапу олімпіад визначено переможців І, ІІ, ІІІ ступенів.

  Загальна кількість учнів, які взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад складає 205 учнів.

  Всього членами журі визначено 130 призових місць: І місце –37 учнів, ІІ місце – 37 учнів, ІІІ місце - 56 учнів.

  За підсумками ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з біології та фізики учениця 8 класу КЗ «Погребищенський ліцей № 1» посіла ІІІ місце.

  У листопаді 2023 року було проведено І та ІІ етапи таких конкурсів як:

  XXIV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, в ІІ етапі якого взяли участь 84 учні закладів загальної середньої освіти Погребищенської територіальної громади. За результатами конкурсу членами журі визначено 38 призових місця: І місце – 4 учні, ІІ місце - 16 учнів, ІІІ місце - 18 учнів; XII Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, в ІІ етапі якого взяли участь 44 учень закладів загальної середньої освіти Погребищенської територіальної громади. За результатами конкурсу членами журі визначено 29 призових місць: І місце – 5 учнів, ІІ місце - 14 учнів, ІІІ місце - 10 учнів.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВІТНІХ ПОТРЕБ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

  Одним із пріоритетних напрямків державної політики в галузі освіти є запровадження інклюзивного навчання, що реалізує право на рівний доступ до якісної освіти дітей із особливими освітніми потребами, дітей з інвалідністю, дітей інших соціально-вразливих груп.

  У 2023/2024 навчальному році організовано діяльність 20 інклюзивних класів для 28 дітей з особливими освітніми потребами на базі: КЗ «Погребищенський ліцей № 1» (11 класів, 14 учнів), КЗ «Погребищенський ліцей № 2» (7 класів, 11 учнів), КЗ «Плисківський ліцей» (2 класи, 3 учні). Функціонують інклюзивні групи у закладах дошкільної освіти КЗ «Погребищенський ЗДО № 1» (3 групи, 4 вихованці) та КЗ «Погребищенський ЗДО № 3» (5 груп, 9 вихованців), КЗ «Андрушівський ЗДО «Сонечко» (1 група, 1 вихованець).

  Освітній процес допомагають забезпечувати асистенти учителів та вихователів, які постійно приділяють увагу дитині з особливими освітніми потребами, сприяє належній організації освітнього процесу.

  Велику роль у забезпеченні освітою дітей з особливими освітніми потребами відіграє комунальна установа «Погребищенський інклюзивно-ресурсний центр».

  Фахівці комунальної установи «Погребищенський інклюзивно-ресурсний центр» проводили комплексну оцінку розвитку дитини, надавали консультацій для осіб з ООП, батьків, педагогів з різних питань реалізації інклюзивної освіти, також проводили психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові заняття.

  У 2023 році виділено державну субвенцію в розмірі – 194,4 тис. гривень, з них: на засоби навчання та обладнання – 140,7 тис. гривень.

  У І півріччі 2024 року державна субвенція не виділялася.

  За рахунок місцевого бюджету було здійснено оплату комунальних послуг: теплопостачання, водопостачання та водовідведення; електроенергії.

   ОРГАНІЗАЦІЯ ХАРЧУВАННЯ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

   Для забезпечення дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти якісним харчуванням, збереження здоров’я дітей та підвищення рівня організації харчування в закладах освіти Погребищенської міської ради продовжує функціонувати Програма «Організація харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Погребищенської міської ради на 2023-2024 роки» затверджена рішенням 37 сесії Погребищенської міської ради 8 скликання від 22.12.2022 року № 1101.

  Так у закладах освіти організовано харчування за кошти місцевого бюджету для учнів пільгових категорій: діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти з особливими освітніми потребами, діти, які навчаються в інклюзивних класах, діти із сімей, які отримують допомогу у відповідності до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім´ям», діти учасників АТО (УБД), діти, батьки яких служать в Збройних Силах України (під час війни), діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти з числа внутрішньо переміщених осіб, діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, діти з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та діти з інвалідністю. Всього 650, з них – 160 вихованці ЗДО та 490 учні ЗЗСО. Вартість харчування однієї дитини складає: в закладах дошкільної освіти – 45 грн., а в закладах загальної середньої світи - 25 грн.

  ПІДВЕЗЕННЯ УЧНІВ ТА ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО МІСЦЯ НАВЧАННЯ І ДОДОМУ

  Організація регулярного безоплатного підвезення учнів до місця навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. У 2023-2024 навчальному році здійснювався безкоштовний підвіз 7 одиницями шкільного автотранспорту та 11 одиницями приватних перевізників 520 учнів та 64 педагогічних працівників.

  ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УЧНІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ПІДРУЧНИКАМИ НА 2023-2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

  Відповідно до листа МОН України від 14.08.2023р. №1/12038-23 «Про переліки навчальної літератури та навчальних програм, рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2023/2024 навчальному році», в освітньому процесі використовуються підручники 2015-2023 років видання.

  З метою упорядкування літератури, що рекомендується для використання в закладах освіти, Міністерство освіти і науки України надає переліки рекомендованої навчальної літератури та навчальних програм для використання в освітньому процесі закладів освіти у 2023/2024 навчальному році, які за результатами розгляду комісій постійно доповнюються новими назвами, оновлюються з урахуванням строку дії грифу, наданих навчальній літературі та навчальним програмам Міністерством освіти і науки України. Посилання на літературу є у загальному доступі і використовується вчителями при виборі підручників. Враховуючи, що до деяких навчальних програм останнім часом було внесено зміни та доповнення, що, відповідно, не відображено в підручниках та посібниках попередніх років, для викладання певних тем використовувалися матеріали електронних версій підручників або інші додаткові матеріали.

  У 2023-2024 навчальному році за програмами Нової української школи навчалися учні 1-6 класів. Забезпеченість підручниками по закладам наближена до 100 відсотків (в окремих закладах учні 1-4 класів – 100 відсотків), в залежності від обраних вчителями авторів підручників.

  Частина підручників надходили протягом року, у тому числі для дітей з особливими освітніми потребами, і відразу розподілялися по закладам загальної середньої освіти.

  У разі зміни кількості учнів у класах загальної середньої освіти громади проводився перерозподіл підручників між навчальними закладами.

  МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

  Успішна робота закладів освіти значною мірою залежить від навчально-матеріальної бази.

  Так у 2023-2024 навчальному році в закладах загальної середньої освіти та дошкільної освіти Погребищенської територіальної громади за кошти відділу освіти було придбано:

  • морозильні скрині на суму 21890, 00 грн.;
  • морозильні камери на суму 14200,00 грн.;
  • холодильники на суму 71190,00 грн.
  • м’ясорубки на суму -17500, 00 грн.;
  • блендери на суму 9000,00 грн.;
  • духовки на суму 27500 ,00 грн.;
  • духова шафа вартістю 5300,00 грн.
  • тонометри на суму 5760,00 грн.;
  • мотокоси на суму 19500,00 грн.;
  • бензопилу вартістю 6605,00 грн.;
  • вогнегасники на суму 28980,00 грн.;
  • контейнери для ТПВ на суму 91300,00 грн.;
  • мийки н/ж на суму – 24000,00 грн.;
  • стелажі – сушки на суму 29000,00 грн.;
  • посуд – 95220, 00 грн.;
  • спортивний інвентар на суму 46950,00 грн.;
  • комплекс мультимедійного обладнання у складі: інтерактивна дошка, мультимедійний проєктор з короткофокусним об’єктивом в кількості 27 штук на суму 1126872,00 грн.;
  • шкільну документацію на суму 33502 грн.;
  • крейду на суму 4912, 00 грн.;
  • пароконвектомат вартістю 99000,00 грн.
  • бензин та дизельне паливо на суму 524839,05 грн.

  Проведено:

  • заміну лічильників у комунальних закладах «Погребищенський ліцей №2, «Розкопанська гімназія», «Гопчицький ЗДО» на суму 13260,00 грн.;
  • поточний ремонт каналізації в КЗ «Дзюньківський ліцей» на суму 12500 грн.

  За підтримки іноземного підприємства «Логін» для роботи Інтернету в укриттях КЗ «Погребищенський ліцей №4», КЗ «Дзюньківський ліцей» була надана спонсорська допомога, до якої увійшли: блоки живлення, кабелі живлення, точки доступу, міжмережеві екрани на суму 112291, 68 грн. 

  Організація регулярного безоплатного підвезення учнів до місця навчання і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. Так у 2024 році за співфінансуванням для перевезення учасників освітнього процесу було придбано: шкільний автобус вартість якого становить 3325000 грн.; для шкільного автобуса КЗ «Степанківський ліцей» - двигун вартістю 68000,00 грн.; для шкільного автобуса КЗ «Борщагівський ліцей» - шини вартістю 14839, 99 грн.

  Важливими питаннями залишаються заготівля дров для опалювального сезону в закладах освіти громади, заміна покрівлі в КЗ «Плисківський ліцей», та придбання шкільних автобусів.

  Завдання на 2024/2025 навчальний рік:

  • здійснення державної політики у сфері освіти, надання якісних освітніх послуг на території Погребищенської МТГ, забезпечення доступності дошкільної, початкової, базової, повної загальної середньої та позашкільної освіти;
  • запровадження внутрішнього оцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах дошкільної освіти на основі критеріїв якості дошкільної освіти, що позитивно вплине на якість надання освітніх послуг дітям від 3 до 6 років;
  • формування нового освітнього простору, безпечного та інклюзивного (безбар’єрного) освітнього середовища, метою якого є позитивна адаптація дітей з особливими освітніми потребами в колі однолітків, а також зміна підходу до визначення особливих освітніх потреб та надання диференційованої підтримки здобувачів загальної середньої освіти;
  • створення умов для підготовки старшокласників відповідно до їхнього професійного самовизначення, з урахуванням інтересів, здібностей та особистісних якостей учнів;
  • забезпечення зростання фахової майстерності педагогічних працівників відповідно до державної політики у галузі освіти та забезпечення якості освіти;
  • розвиток і підтримка системи роботи з обдарованою і талановитою молоддю, різнобічний розвиток індивідуальності дитини, її задатків і здібностей;
  • формування моделі організації освітнього процесу за змішаною та дистанційними формами навчання та створення якісно нового алгоритму режиму роботи закладу освіти з урахуванням кількості та особливостей приміщень, кадрових та технічних потужностей кожного закладу освіти;
  • раціональне використання державної субвенції, спрямованої на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які у 2024/2025 н.р. викладатимуть у 5-9 класах відповідно до державної програми «Нова українська школа»;
  • проведення реконструкцій та капітальних ремонтів будівель, споруд закладів загальної середньої освіти відповідно до вимог законодавства; - створення безпечного середовища в шкільних їдальнях та харчоблоках, організація здорового харчування. 

  Створення максимально безпечних умов для всіх учасників освітнього процесу є наразі пріоритетним завданням.

  Пріоритетним напрямком роботи закладів освіти на 2024 рік є забезпечення безпеки життя та здоров’я дітей, надання якісних освітніх послуг. З цією метою відділом освіти розроблена Програма розвитку освіти на 2024-2027 рік.

  Начальник відділу освіти Погребищенської міської ради Галина ДОВГАНЕНКО

 

 

 

Органи влади